1. Anasayfa
 2. Nedir

Obsidyen Taşı Faydaları ve Özellikleri

Obsidyen Taşı Faydaları ve Özellikleri
0

Obsidyen taşı faydaları içeriğimize hoş geldiniz, volkan camı olarak bilinen Obsidyen taşı, volkanik yerlerde kendiliğinden oluşan bir taştır. Eski çağlardan olan Taş devrinden bu yana pek çok alanda kullanılan Obsidyen taşları günümüzde takılarda ve tesbih yapımında da kullanılmaktadır.

Obsidyen taşı volkanik bölgelerde kendiliğinden oluşan bir taş çeşitidir. Eski çağlardan günümüze kadar aktif bir şekilde kullanılan obsidyen taşının pek çok faydası vardır. Obsidyen taşları günümüz dünyasında her yerde bulunabilmektedir. Peki Obsidyen taşı faydaları ve obsidyen taşı özellikleri nelerdir?

Obsidyen Taşı Nedir?

Volkan camı olarak da bilinen Obsidyen taşı, doğada volkanik bölgelerde su ile hızlı bir şekilde soğumasıyla medyana gelen bir taştır. Kristalleştirme öncesi donuk olduğundan dolayı kesindir ve eski çağlarda kesici alet olarak kullanılmasının sebebi de bundandır. Günümüzde Obsidyen taşının kullanım alanlarından biri ise cerrahların ameliyat için kullandıkları neşterin kesici kısımlarını örnek olarak verebiliriz.
Tıp alanında Obsidyen taşından faydalanmaları antik döneme kadar uzanıyor, silah ve alet yapımından sonra obsidyen taşının mücevherler ve takı alanlarında kullanılmaya başlanıyor. Şifalı taşlar kategorisinde adını pek çok kez duyabileceğiniz bu taşın faydaları ve özellikleri nelerdir onlara göz atalım.

Obsidyen Taşı Faydaları

Tarih boyunca birçok uygarlığa faydası olan bu obsidyen taşının insan vucuduna da bir çok faydası ve yararı vardır. Önemli faydaları ile şifalı taşlar kategorisinde yeri olan obsidyen taşı faydaları nelerdir?

 • Kas ağrılarına iyi gelme özelliği vardır.
 • Sindirime yardımcı olma özelliği vardır.
 • İnsanı duyguları bastırma özelliği vardır, kızgınlık ve öfke gibi duyguları sakinleştirmeye yarar.
 • Obsidyen taşının ayak altına konulmasıyla negatif enerjileri atma özelliği varıdr.
 • Düşünme ve karar mekanizmalarını çalıştırır.
 • Güven duygusu hissettirme özelliği vardır.
 • Kan dolaşımını düzenler bu sayede detoksifikasyona yardımcı olur.
 • Mantıklı düşünmeyi sağlar.
 • Alkol alan kişilerin karaciğerlerinin temizlemesinde kullanabilir.

Birçok alanda birçok faydası bulunan bu taşın faydaları saymaklar bitmez ama genel olarak Obsidyen taşı faydaları arasında insan vücuduna, sağlığına ve ruhsal olarak iyi gelen maddeler yer alıyor.

Obsidyen Taşı Özellikleri

Obsidyen taşı lavların soğumasıyla meydana gelen bir magmatik bir mineraldir. Güçlü topraklama enerjisine sahip olduğunda meditasyon için kullanılabilecek en güçlü taşlar arasında yer alır. Obsidyen taşı faydalarına değindiğimize göze Obsidyen taşı özellikleri nelerdir onlara bakalım.

 • Günlük hayatta karşılaşılan stres ve kaygıyı gibi negatif enerjieri giderme özelliği vardır.
 • Ruhsal ve bedensel sağlıklı geçirmenizi sağlar.
 • Psişik saldırıları engelleme özelliği vardır.
 • Hayatınızda gerçekleşen olumsuzlukları ve engellemeleri Obsidyen taşı özellikleri ile mümkün.
 • Obsidyen taşı özellikleri arasında elektromanyetik sinyelleri emme olduğu için yanınızda bulunan elektronik ürünlerin yanına koyarak koruma sağlanabilir.
 • Duyguları dengeleme özelliği vardır.
 • Meditasyon alanında kullanılan önemli taşlardan bir tanesidir.
 • Günlük yaşamda karşılaşılan problemleri çözme yeteneği aşılar.

Obsidyen Taşı Nasıl Kullanılır?

Obsidyen taşı nasıl kullanılır? özellikle insan sağlığına önemli etkileri bulunan bu mucizevi taşı kullanmak isteyen kişiler amaçlarına göre ayrılıyor. Negatif enerji sorunu çeken ve bu negatif enerjiden kurtulmak isteyen kişiler Obsidyen taşını ayaklarının altına koymaları gerekmektedir.

Obsidyen taşı boyun ve daha üstü bölgelerde kullanılması zararlıdır. Özellikle kalp hizasından yukarı koyunmaması gerekmektedir. Fiziksek olarak ağrıyan bölgeinn üzerine koymak genel olarak yeterli olacaktır.

Ağrılarınızı giderme amacı ile kullandığınız Obsidyen taşı keskin olabileceğinden dolayı dikkatli ve temkinli bir şekilde kullanmanızı öneriyoruz. Obsidyen taşı ile uygulanan bölgede 30 dakikadan fazla kalmamalıdır. Ve yapılan uygulama sonucu Obsidyen taşının bol su ile yıkanması gerekmektedir.

Obsidyen Nerede Bulunur

Dünyada pek çok bölgede görülen Obsidyen taşı nerede bulunur? ülkemizde Nemrut Dağı ve Rize ikizdere-sarıkamış bölgesinde ve ayrıca, Hasan Dağı, Ağrı Dağı, Kars, Iğdır, Pasinler gibi yerlerde de çıkarılmaktadır. Dünyada ise Obsidyen taşı nerede bulunur, Ermenistan, Azerbaycan, Kenya, Kanada, Şili, İzlanda, Yeni Zelanda, Peru, Japonya, İtalya, İskoçya, Amerika Birleşik Devletleri, El Salvador gibi bölgelerde de Obsidyen taşı bulunabilmektedir.

Obsidyen Taşı Fiyatı Nedir?

Obsidyen taşı fiyatı oldukça farklılık göstermektedir. Özellikle taşın ağırlı ve büyüklüğü fiyatını önemli ölçüde değiştiren faktörlerdendir. İşin içine işçiliği ve bu taşın takı olarak da yapılması fiyatları tahmin edilemez durumlara getirmektedir.

Obsidyen Taşı Videosu

İçeriğe Oy Ver
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir